Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

U NAS W GRUDNIU

 

            W grudniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach mogli zaznać wiele atrakcji.

Pierwszą z nich był występ klasy II w teatrzyku różnorodności. Uczniowie, których przygotowała pani Mariola Piwowarczyk, wykazali się niezwykłym darem aktorstwa, przedstawili wiersze J. Brzechwy: „ZOO”, „Samochwała”, „Kwoka”, „Igła i nitka” we wspaniałych strojach i w doskonałej interpretacji. Cały występ przeplatany był utworami muzycznymi granymi przez dzieci na fletach i dzwonkach.

            Kolejną atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja. Przez cały rok z utęsknieniem uczniowie czekają na ten wyjątkowy świąteczny okres, czas Św. Mikołaja, czas prezentów, radości, i spotkań przy wigilijnym stole. Mikołaj swoją wizytą i prezentami sprawił wszystkim wspaniałą niespodziankę i wiele radości.

            Również i klasa IV przygotowała występ. Talenty uczniów mogliśmy podziwiać w inscenizacji „Kot w butach”, nad którego wykonaniem czuwała wychowawczyni pani Aneta Garkut. W podstawie programowej dla szkoły podstawowej z języka polskiego, są treści związane z tworzeniem inscenizacji. Uczniowie mają również poznać słownictwo i pojęcia związane z teatrem. Dzięki pracy nad tym przedstawieniem mogli praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Zrobili samodzielnie afisze, stroje, dekoracje i zaproszenia. Musieli wystąpić publicznie, nauczyć się tekstu, przezwyciężyć tremę. Ale się opłacało! Widzowie – uczniowie, rodzice i nauczyciele, gromkimi brawami nagrodzili trud młodych aktorów.

            W ostatnim dniu w tym roku, kiedy to idziemy do szkoły, każda klasa zasiadła do wspólnej wigilii. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy i kosztowaliśmy dań wigilijnych. W tym dniu uczniowie starszych klas przedstawili, przygotowaną pod kierownictwem opiekuna Samorządu Uczniowskiego, krótką inscenizację Jasełek.

 Renata Boduch

wstecz